Приветствую Вас, Гость

МОТИВАЦІЙНА ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ. 

Ціль: тест дозволить вам зрозуміти внутрішню позицію дитини стосовно школи.

Час на відповіді не обмежений. Задавайте запитання і фіксуйте всі відповіді дитини на папері:школа«Уяви собі місто, в якому всього дві школи. Я буду тобі називати чим відрізняються ці школи, а ти повинен вибрати, в якій з них ти хочеш вчитися».

 1. В одній школі проходять уроки математики, співу, української мови, праці, малювання та фізичної культури. В іншій школі тільки уроки співу, малювання і фізичної культури.
 2. В одній школі є уроки та перерви. У другій школі уроків немає, є тільки перерви.
 3. У першій школі за хороші відповіді ставлять оцінки 5 і 4. А в іншій дають цукерки, іграшки.
 4. В одній школі можна займатися всім чим хочеш і коли хочеш. В іншій школі не можна вставати з-за парти без дозволу вчителя, а якщо хочеш що-небудь запитати потрібно, підняти вгору руку.
 5. В одній школі вчитель задає дітлахам уроки додому. А в іншій домашніх завдань немає.
 6. В одній школі, вчительку, яка захворіла, директор замінює іншою вчителькою. В іншій школі, замість хворого вчителя, вчити дітей починає мама.
 7. В одній школі можна домовитися з вчителем, і він буде вчити тебе вдома. Не потрібно буде вставати вранці, і ходити в школу. В іншій, учитель не вчить дітей на дому, потрібно обов’язково ходити в школу.
 8. А тепер уяви собі, що мама сказала: «Ти у мене ще маленький, напевно, тобі буде важко робити уроки, і вставати рано вранці. Залишся в дитячому садку ще на 1 рік, а потім підеш до школи ». Що б ти відповів?
 9. Якщо твій знайомий запитає: «Що тобі подобається в школі найбільше?», Як ти йому відповіси?

Аналіз відповідей: Правильна відповідь – 1 бал, неправильна – 0 балів. Внутрішня мотиваційна позиція ставлення до школи у дитини сформована, якщо за результатами відповідей вона набрала 5 і більше балів.

2Розвиток перших навичок письма у малюків

Розвиток перших навичок письма у малюків

Малюки у віці від трьох до п'яти років захоплено досліджують і пізнають навколишній світ. Роблять вони це своїми руками. Розвиваючи навички великої та дрібної моторики, а також письма (так звані, графомоторні навички), ви зможете тим самим підготувати дитину до наступного кроку – освоєння письма. Дітям старшого віку робота над моторикою теж буде корисна у разі наявності у них будь-яких проблем із написанням букв або слів.

Якими є попередні навички письма?

Навички дрібної моторики рук мають безпосереднє відношення до сили та спритності наших рухів (наскільки добре ми можемо поводитися з маленькими предметами). Обидві характеристики безпосередньо залежать від стану дрібних м'язів кісток, задіяних при цьому. Однак, нам необхідні й м'язи передпліччя, які, в свою чергу, будуть забезпечувати нам міцну фіксацію та стабілізацію. Фактично, коли ми тримаємо в руках олівець, малюємо, користуємося ножицями, кнопками, монетками або різними столовими приборами (виделкою або ложкою), ми координуємо та використовуємо обидва типи цих м'язів.

Великий, вказівний і середній пальці виконують більш вправні рухи, в той час як безіменний і мізинець забезпечують стабільність і збільшують силу кісток в цілому. М'язовий каркас верхньої частини тіла, зокрема в плечах, при цьому робить нас стійкішими, його також необхідно розвивати і зміцнювати. Він надає нам свободу у використанні наших рук, щоб ми могли маніпулювати предметами і контролювати найменший рух дуже точним способом.

Для реалізації навичок моторики рук також дуже важлива хороша сенсорна інформація, оскільки вона своєчасно розповідає нашому мозку про те, що ми відчуваємо, як ми рухаємося, і де знаходяться наші руки, коли ми виконуємо певну задачу. Отримуючи дані, мозок координує цю інформацію (ці відчуття) з візуальною картинкою, і ми отримуємо можливість дещо відкоригувати свої рухи і м'язовий контроль, тим самим досягти кращої точності.

Щоб наочно зрозуміти, що відбувається, уявіть, що під час виконання будь-якої роботи на вас буде одягнуто пару масивних рукавичок і окуляри з затемненим склом. У такому випадку, звичайно ж, вам буде важко координувати свої рухи при виконанні завдань різної складності! Саме тому, розвиваючи навички письма мозок дитини повинен отримувати і розподіляти максимально точну сенсорну інформацію від своїх м'язів.

Пропонуємо кілька порад батькам, використовуючи які ви можете допомогти своїй дитині розвинути хороші попередні навички письма:

Загальні поради

 • Положення за робочим столом. Стіл і стілець повинні бути правильного розміру, відповідати віковим параметрам вашої дитини. Ноги повинні торкатися підлоги всією стопою, а передпліччя - комфортно розташовуватися на стільниці (приблизно до ліктя). Щоб ноги вашої дитини не висіли і не бовталися, використовуйте щось в якості відповідної за розміром підставки, наприклад, коробку з-під взуття.
 • Навчання новим навичкам. Коли ви вчите дитину чогось нового, обов'язково показуйте наочно, як це робиться, повторюючи ваші рухи знову і знову, а також, якщо необхідно, надавайте певну фізичну допомогу, щоб дитина змогла відчути, як правильно виконується той чи інший рух. Попросіть дитину, щоб вона копіювала за вами всі ваші дії, це буде краще, ніж повторювати схему, намальовану в книзі.
 • Грайте і малюйте на вертикальних поверхнях. Розміщуйте іграшки, аркуш паперу на рівні очей або вище. Дитина буде утримувати свою руку на вазі, що дозволить її зап'ястю і кисті прийняти зручне положення, в якому найкраще тренуватися зміцненню дрібних рухів, покращувати м'язовий контроль і точність.

Способи зміцнення м'язів плеча, передпліччя і зап'ястя

 • Для виконання різних вправ в положенні сидячи, можна використовувати настільні мольберти або стенди. А магнітні та грифельні дошки, ігри зі стікерами, буквами і числами, магніти на холодильнику - для зміцнення м'язів верхньої частини тіла в положенні стоячи.
 • Коли ваша дитина виявить бажання переглянути кольорові ілюстрації в книгах, прикрасити картинки або скласти пазл, запропонуйте їй зробити це лежачи животиком на підлозі (на килимі), спираючись руками на передпліччя. Це сприятиме їх зміцненню.
 • Корисно також пограти в ігри, під час яких необхідно утримувати щось, напружуючи м'язи не тільки кисті, а й рук в цілому, наприклад, в перетягування канату або ж здійсніть прогулянку з собакою, тримаючи її на повідку.
 • Використовуйте також спеціальне обладнання дитячого майданчика: альпіністські стінки для дітей або всілякі турніки.

Розвиток навичок дрібної моторики кисті

 • Заохочуйте такі види занять, в яких необхідне активне використання пальців. Наприклад, під час гри з кубиками Lego, забезпечуючи відпочинок великим м'язам рук, нехай дитина упреться ліктями на стіл так, щоб передпліччя перебувало перпендикулярно до стільниці; в такому положенні її пальці рук отримають можливість вільно і комфортно працювати над з'єднанням дрібних деталей конструктора.
 • Використовуйте великі пластмасові намистини, які можна нанизувати на спеціальну для них мотузочку, або запропонуйте дитині що-небудь прошнурувати.
 • Нехай ваш малюк кладе монетки в скарбничку, грає з ганчірковими ляльками, які потрібно надягати на руку, або грає з дзигою, запускаючи її специфічним прокручуванням рухів пальців.
 • Також корисно використовувати маленькі дитячі пінцети, щоб захоплювати ними ватяні кульки, кубики та інше.

Розвиток зорово-моторної координації

 • Нехай дитина катає, кидає і ловить великі за розміром кулі.
 • Грає у волейбол повітряною кулькою, підкидає і ловить шарф.
 • Нехай вона малює і робить всілякі начерки.
 • Використовує розмальовки, зафарбовуючи прості за формою малюнки або геометричні фігури, в тому числі яскравими флуоресцентними або блискучими фарбами (з ефектом «чарівництва»).
 • Наливає ополоником і маленькою ложкою мильну воду в ємності різного розміру.
 • Крім цього розвивайте її пропріоцептивні навички - відчуття положення і переміщення свого тіла в просторі (як саме і в якому напрямку, наприклад, рухається рука або нога).
 • Співайте разом з дитиною пісні, під які можна здійснювати певні рухи, як, наприклад, «Танець маленьких каченят».

Надайте дитині можливості для сенсорного розвитку

 • Сховайте монетки, кульки, намистинки чи інші дрібні предмети в пісок або рис, нехай ваша дитина відшукає їх навпомацки.
 • Малюйте рукою фігури і лінії на спеціальному наждачному папері або ворсистому килимі.
 • Помістіть у мішок різні предмети повсякденного вжитку, такі як ключі, щітку, ложку, ластик, скріпки і т. ін. Нехай ваша дитина, не дивлячись, розпізнає їх за тактильним відчуттям.

Попередня робота з письма (олівці та ручки не потрібні)

 • Нехай дитина намалює будь-які, які тільки захоче, лінії, фігури або букви своїм пальчиком, кремом на торті, чи кремом для гоління у ванній, водою на тротуарі, а можна, навіть, вашими батьківськими пальцями на піску.
 • Грайте в ігри з упізнавання певних літер у написах на магазинах або рекламних щитах.
 • Грайте зі словами, які, як головоломку, можна скласти з вирізаних літер. Використовуйте також магнітні букви і букви, виліплені разом з дитиною з пластиліну.

Найголовніше, отримуйте задоволення від цього захоплюючого і пізнавального процесу і пам'ятайте, що гра для дитини - це її робота!

 

Навчіть дитину навичок дрібної моторики

та написання літер української абетки

 

[Безкоштовна українська абетка для дітей]

Навчіть дитину навичок дрібної моторики та написання літер української абетки

Безкоштовна українська абетка для дітей

Проект "Розвиток дитини" пропонує батькам безкоштовну українську абетку для навчання дітей навичок дрібної моторики та написання букв української абетки.

Це творче завдання для дітей – перший крок до написання букв українського алфавіту та розвитку навичок красивого почерку.

Для кожної букви української абетки створено окреме завдання, у якому дитина спочатку з'єднує пунктирні лінії, що складають частину букви, а потім для практики кілька разів пише букви української абетки повністю за допомогою пунктирних ліній. Після цього дитина тренується писати букви повністю самостійно в спеціально відведеному місці.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері і використовувати необмежену кількість раз.

Завантаження творчих завдань для дітей безкоштовне і доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації. Перейти до перегляду української абетки для дітей >>>

Проект "Розвиток дитини" створено командою сайту Освіта.ua у 2015 році. На сайті планується розміщення інформаційних матеріалів та статей для батьків, а також великої кількості творчих завдань з читання, письма, математики, логіки тощо для дітей різного віку.

 

 

 

Сделать бесплатный сайт с uCoz  Контактные  телефоны:   8(06277) 2-80-22 – секретарь, директор;   8(06277) 2-80-24 – заместитель директора по учебно-воспитатедбной работе.