Приветствую Вас, Гость

ДПА

Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати                                                  Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати

Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.

Відповідне роз’яснення, вочевидь, викликане тим, що окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінюванняабо не надають комплекти документів для цього.

"Якщо окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання або не надають комплекти документів для цього, просимо роз’яснити їм сутність наказів Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 № 319 та від 19.05.2008 № 431, якими передбачено, що особа, яка не пройшла державну підсумкову атестацію в поточному році, зможе отримати документ про повну загальну середню освіту шляхом екстернату лише в наступному році", - йдеться у повідомленні УЦОЯО.

Також у Українському центрі оцінювання якості освіти роз᾿яснили, що у разі, якщо навчальний заклад одноразово не може сформувати повний комплект реєстраційних документів для всіх випускників, він може надсилати комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти кілька разів до 20 лютого.

Як відомо, в 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, щовідбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбувається за дещо зміненою процедурою.

Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів, мають подавати його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школи, формують списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон.

Учні або студени професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобувають повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, або є випускниками шкіл минулих років, мають надсилати реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру своєї області.

Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.

Також Порядком реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні передбачена можливість внесення змін до реєстраційних даних шляхом перереєстрації. Така можливість буде в учасників ЗНО до 01 квітня 2015 року.

 

Коли і як проводитимуть державну підсумкову атестацію

Коли і як проводитимуть державну підсумкову атестацію

У 2015 році державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та літератури проводитимуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це стало відомо під час селекторної наради, яка відбулася 18 листопада в студії «Укртелекому».

Участь у нараді взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, керівники навчальних закладів, представники регіональних центрів оцінювання якості освіти, працівники Міністерства освіти і науки України (МОН) та освітяни різних областей України у режимі конференц-зв’язку. 

Павло Полянський повідомив, що ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури проходитиме 24 квітня 2015 року за єдиними тестами для всіх випускників шкіл. Для того, щоб взяти участь у ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури потрібно заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Реєстрація учнів триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року.

Аби гарантовано забезпечити реєстрацію всіх випускників на ДПА, керівник школи паралельно надсилатиме список своїх випускників  та комплект реєстраційних документів для кожного з них до регіональних центрів оцінювання.

Павло Полянський наголосив, що керівники управлінь освітою будуть відповідальні за довезення  учнів, і вчителів, які будуть інструкторами на пунктах тестування. Тому варто уже розпочати роботу для організації логістики.

За виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть 2 оцінки:

  • за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів — на основі цієї оцінки випускник отримуватиме атестат;
  • за ЗНО у шкалі від 100 до 200 — визначатиме «склав» чи «не склав» ЗНО абітурієнт .

Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти.

Результати оцінювання повідомлять до 12 травня. Ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не стануть студентами університетів у 2015 році та не будуть проходити інші тести ЗНО. Для того, щоб ці учні могли отримати атестати про закінчення школи, навчальний заклад проводитиме для них ДПА вже окремо від ЗНО.

У випадку, якщо учень зареєструвався на ДПА 24 квітня, але через стан здоров’я чи форс-мажорні причини не приїхав до пункту тестування, школа проводитиме ДПА для такого учня окремо за самостійно розробленими завданнями. А ЗНО з української мови та літератури для вступу у ВНЗ випускник складатиме під час додаткової сесії.

ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями, оскільки жодних збірників завдань більше не буде.

У 2015 році державна підсумкова атестація буде проведена тільки у письмовій формі.

Павло Полянський наголосив, що українські випускники Криму і Донбасу також зможуть отримати атестат державного зразка, скласти ЗНО і вступити в український університет. Перш за все, їм потрібно отримати український атестат державного зразка. Для цього випускнику Криму чи Донбасу потрібно в будь-якій іншій школі України пройти екстернатом річне оцінювання та атестацію (лист МОН від 14.10.2014 № 1/9-535). Якщо випускник хоче стати у 2015 році студентом українського університету, то він також складатиме 24 квітня ДПА з української мови у поєднанні зі ЗНО. Детальніший порядок проведення ДПА у формі ЗНО для випускників Криму, Донеччини та Луганщини буде визначено у найближчий час.

Павло Полянський також зазначив, що до 2016 року МОН має намір поєднати ДПА і ЗНО з усіх предметів, окрім того, передбачено на найближчі роки перехід на ЗНО в початковій (4 клас) та основній школі (9 клас) (проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років).

 
Сделать бесплатный сайт с uCoz  Контактные  телефоны:   8(06277) 2-80-22 – секретарь, директор;   8(06277) 2-80-24 – заместитель директора по учебно-воспитатедбной работе.