Правила поведінки

Правила поведінки учнів НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцею

Бібліотека

Бібліотека НВК-ліцею — це інформаційний центр, колекція якого налічує декілька сотен примірників художньої, науково-популярної, довідкової літератури, періодичних видань.

Місія бібліотеки — забезпечити освітній процес усією необхідною літературою, створити затишну атмосферу для роботи учнів із книгою, заохотити до читання маленьких і дорослих читачів. Задля цього в бібліотеці проходять різні цікаві заходи, такі як Library day для учнів початкової школи, зустрічі з письменниками, квести, мовний клуб для старшокласників. Учні залюбки відвідують у бібліотеці заняття з іноземних мов, виконують домашні завдання та проводять свій вільний час.

Підручники та книги, які учень бере в бібліотеці, є власністю Ліцею, і їх необхідно повертати наприкінці навчального року.

Політика прогресивної дисципліни

Місія НВК-ліцею  стверджує, що ми розвиваємо моральні, етичні та духовні якості учня. Наша візія передбачає, що учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо.

Маючи це на увазі, ми створили політику прогресивної дисципліни, яка відображає місію та візію школи.

Нашою метою є навчитися вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.

Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.

У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад Ліцею повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.

У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки й допомоги учням у визначенні правильного вибору.

Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються й посилюються на постійній основі викладачами, співробітниками та керівництвом через загальні збори, оголошення, відвідування класів директором, примітками в щоденнику й вчителями в класі.

Поведінка під час уроків і перерв

Учні мають уважно працювати в класах під час уроків та не заважати іншим. Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.

Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити здоров’ю учня або його оточенню. Також учні мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.

Пропуск занять

Учень, який був відсутній у школі з причини хвороби до 3 календарних днів може відвідувати Ліцей без надання довідки від лікаря. 

Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов’язково надати відповідну довідку від лікаря з  рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.

Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня. У разі відсутності в Ліцеї (з поважної причини) учень може навчатися дистанційно за допомогою Google Клас.

У разі пропусків дитиною 10 навчальних днів без поважної причини адміністрація школи має право клопотати перед Службою у справах дітей та ювенальною превенцією Національної поліції України щодо вживання заходів повернення дитини до школи.

Пунктуальність

Пунктуальність — це важлива риса, яку ми виховуємо в наших учнях. Ми заохочуємо учнів не запізнюватися на заняття та розраховуємо на підтримку батьків.         
Кожен учень має приходити до Ліцею не пізніше 7:45, а о 8:00 має бути в класі, повністю готовим до початку уроків. Під час перерв учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.

Дрес-код Ліцею

Діловий стиль одягу — це невід’ємний елемент корпоративної культури учнів НВК-ліцею. До того ж, це ще й аспект виховання, який привчає учня до відповідальності та дотримання встановлених правил і стандартів.

Така форма одягу допомагає учням налаштуватися на навчання та зосередитися на заняттях, підтримує позитивну соціальну взаємодію серед учнів та виховує почуття гордості за свій навчальний заклад.

У НВК-ліцеї встановлений офіційно-діловий дрес-код.

Обов’язкові елементи дрес-код:

  • У хлопців:сорочка однотонна, брюки, піджак, охайна зачіска;
  • У дівчат:блузка однотонна, спідниця або брюки, піджак. Дівчатам бажано дотримуватися  вимог у зачісці, макіяжі й манікюрі, а також прикрасах. Висота підборів не має перевищувати 5 см. Необхідно мати охайний вигляд.
  • У теплу погоду (на початку осені та наприкінці весни) дівчатам та хлопцям дозволено носити поло.

Спортивна форма

Учні школи під час уроків фізичної культури мають дотримуватись стандарту спортивної форми:

  • Спортивний костюм (згідно погодних умов), спортивне взуття.

Не дозволено приносити до школи

Не дозволено приносити до Школи небезпечні речі: піротехнічні вироби, вибухонебезпечні предмети, спортивне знаряддя (ролики, скейти, велосипеди тощо), шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання.

Заборонено накопичення та спільне використання хімічних несертифікованих речовин, які (особливо в концентрованому вигляді) можуть бути небезпечними для оточуючих. Це стосується також слаймів та лизунів.

На території школи заборонені будь-які фінансові операції між учнями.

Учням не дозволено замовляти доставку харчових продуктів та будь-яких товарів на адресу Школи та приводити тварин.

Персональні гаджети

Учні несуть персональну відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Їх потрібно вимкнути, сховати  та не користуватися ними під час навчальних занять.

Матеріальна відповідальність

Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.

Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, Школа не несе відповідальності, але часто речі знаходяться, і в такому випадку їх можна забрати в холі, а цінні речі — в адміністрації.